Home » Αθλητικά » Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: 2-1

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: 2-1

Φεβρουάριος 16, 2020 11:25 μμ A+ / A-

Επιστροφή στις νίκες!…

ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΟΜΑΔΑ

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στις νίκες σήμερα το πρωί για τον αγαπημένο μας Αθλητικό Όμιλο Φοίνιξ Καλλιθέας.

Μετά την πρόσφατη παρένθεση της ήττας την περασμένη εβδομάδα από τον πρωτοπόρο Γυμναστικό Σύλλογο Καισαριανής, σήμερα το πρωί (09:00) της Κυριακής 16 Φεβρουαρίου 2020 και στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας (2ος όμιλος) της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αθηνών, οι «πράσινοι» της πόλης μας επικράτησαν στο γήπεδο Ταύρου Β’ «Χ. Παυλίδης», της Νίκης Αλίμου με 2-1 και επέστρεψαν στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις.

Μόλις στο 10ο λεπτό της συνάντησης, ο Τσιοβίλης έβαλε μπροστά στο σκορ την αγαπημένη μας Καλλιθεάτικη ομάδα.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν στα ίσα το ματς, με τέρμα που σημείωσε ο Κομινάτος, αλλά στο 77ο λεπτό, ο Φράγγος σημείωσε το πολυπόθητο δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Χαλκιάς, Δράκος, Αναλογίδης, Πάτσος, Αχουλιάς, Τσιοβίλης (64’ Κουλικούρδης), φλώρος (59’ Φράγγος, 89’ Αργυρόπουλος), Τζάρας, Σπηλιωτόπουλος (83’ Λέκκας), Ροϊλίδης, Μακρής.

Στον πάγκο: Νώντας.

Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: Λιάπης, Κομινάτος, Δημόπουλος, Παπαχρήστου (79’ Παναγόπουλος), Γκιλλ (50΄ Μπισκέμης), Φρυγανιώτης, Τσιάλτας, Γκουγκούτσης, Σαϊνίδης, Καπτζής, Ζουλιάς.

Την επόμενη αγωνιστική (21η), οι «πράσινοι» της πόλης μας θα φιλοξενηθούν από τον Αθλητικό Σύλλογο Ιλίσια 2004.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: 2-1 Reviewed by on . Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: 2-1 Επιστροφή στις νίκες!... ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΟΜΑΔΑ   ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στις νίκες Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: 2-1 Επιστροφή στις νίκες!... ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΟΜΑΔΑ   ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στις νίκες Rating: 0