ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Φεβρουάριος 25, 2020 12:03 μμ A+ / A-

Νίκησαν οι γυναίκες, έχασαν οι άνδρες!…

ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 22  & 23/02/2020

ΜΙΑ νίκη και μία ήττα, ήταν τα αποτελέσματα που έφεραν το γυναικείο και το ανδρικό τμήμα αντίστοιχα, του Αθλητικού Ομίλου Φοίνιξ Καλλιθέας, στους αγώνες Πρωταθλημάτων που μετέχουν, κατά το περασμένο Σαββατοκύριακο 22 και 23 Φεβρουαρίου 2020.

Συγκεκριμένα:

Α.Π.Ο. ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: 0-3

Στον πρώτο χρονικά αγώνα, το γυναικείο τμήμα του Φοίνικα Καλλιθέας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας Γυναικών (6ος όμιλος), φιλοξενήθηκαν, το απόγευμα (17:00) του Σαββάτου 22 Φεβρουαρίου 2020 και στο γήπεδο του Ακράτητου από την ομώνυμη ομάδα, της οποίας επιβλήθηκαν με 3-0.

Τα τέρματα για τις Καλλιθεάτισσες πέτυχαν η Παπαδάκη στο 21ο λεπτό της συνάντησης και η Οτεμπέρη, στο 80ό και στο 86ο λεπτό.

Έτσι, οι παίκτριες του Γιάννη Μοσχονησιώτη πανηγύρισαν την νίκη τους στο Πρωτάθλημα, ενώ την επόμενη αγωνιστική (), θα φιλοξενήσουν τον Αθλητικό Όμιλο Περσέας Σύρου.

Α.Π.Ο. ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Αβραμίδου, Α. Μπαλή, Μ. Μπαλή, Νάκου, Χάψα, Θ. Παπαδοπούλου, Ε. Παπαδοπούλου, Τελιάκη, Χούμπαβλη, Ροΐδη (76′ Δήμου), Νικολακοπούλου.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Μορώτσου, Βρεττάρου, Οτεμπέρη, Τολιάκη, Κίσσα, Γιαννακούλη, Hroni, Μητροβγένη, Matrisi (76′ Λούπα), Παπαϊωάννου, Παπαδάκη.

Στον πάγκο: Kukic, Νέρα, Προεστού, Ιωαννίδου.

Α.Σ. ΙΛΙΣΙΑ 2004 — Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: 2-1

Στον δεύτερο χρονικά αγώνα, το ανδρικό τμήμα του παλαιότερου εν ενεργεία ποδοσφαιρικού σωματείου της πόλης μας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας (2ος όμιλος) της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αθηνών,  φιλοξενήθηκε την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020 ώρα 15:00 και στο γήπεδο στου Γουδή, από τον Αθλητικό Σύλλογο Ιλίσια 2004, από τον οποίο ηττήθηκε με 2-1.

Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο Τσάκαλος στο 13ο λεπτό και ο Μπούντος στο 33ο λεπτό, ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ο Σπηλιωτόπουλος στο 90ό λεπτό.

Α.Σ. ΙΛΙΣΙΑ 2004: Καραντζής, Πρίντζιος (62’ Κατσαρός), Μαυρίδης (80’ Κολτούκης), Βολικάκης, Πρέντζας, Σούλκο, Καψάλης (46’ Τριάντος), Μπούντος, Τσάκαλος, Τασιόπουλος (53’ Κρητικός), Λέντζας.

Στον πάγκο: Ξενιτίδης, Μαγγασιάνος, Σώκλας.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Χαλκιάς, Δράκος, Αναλογίδης, Καρατζάς, Αχούλιας, Τσιοβίλης, Φλώρος (46’ Λέκκας), Τζάρας, Μακρής, Σπηλιωτόπουλος, Ροϊλίδης.

Στον πάγκο: Σπυρόπουλος, Αργυρόπουλος, Φράγγος.

Την επόμενη αγωνιστική (22η), οι «πράσινοι» της πόλης μας θα φιλοξενήσουν τον Ατρόμητο Χαλανδρίου.

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Reviewed by on . ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Νίκησαν οι γυναίκες, έχασαν οι άνδρες!... ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 22  & 23/02/2020 ΜΙΑ νίκ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Νίκησαν οι γυναίκες, έχασαν οι άνδρες!... ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 22  & 23/02/2020 ΜΙΑ νίκ Rating: 0