Οκτώβριος 23, 2019 10:31 πμ A+ / A-

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μία νίκη και μία ισοπαλία

ΓΙΑ Γ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ & Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ, ΣΤΙΣ 19 & 20/10/2019

ΜΙΑ νίκη και μία ισοπαλία, ήταν τα αποτελέσματα που έφεραν ο Γυμναστικός Σύλλογος Καλλιθέας και ο Αθλητικός  Όμιλος Φοίνιξ Καλλιθέας αντίστοιχα, στους αγώνες των Πρωταθλημάτων που συμμετέχουν, το περασμένο Σαββατοκύριακο 19 και 20 Οκτωβρίου 2019.

Συγκεκριμένα:

Γ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑ – Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ: 3-2

Για την αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Ερασιτεχνικής Κατηγορίας, οι «γαλάζιοι» της πόλης μας φιλοξένησαν, το μεσημέρι της Κυριακής 20 Οκτωβρίου 2019 και στο Δημοτικό Στάδιο «Γρηγόρης Λαμπράκης», το Αθλητικό Σωματείο  Άνω Μεράς, του οποίου επιβλήθηκαν με 3-2.

Τα τέρματα για τους παίκτες του Νίκου Παντέλη σημείωσαν οι Μαρουκάκης (16′), Βασιλειάδης (18′) και στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου, ο Στούπης.

Για τους Μυκονιάτες, σκόρερς χρίστηκαν οι Αχείμαστος (19′) και Λεσάι (76′).

Γ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ν. Παντέλης): Λαδάς, Ντρούγκας (77′ Μουρελάτος), Βιδάλης, Καλύβας, Κρητικός, Κώστας, Βασιλειάδης (66′ Καλημέρης), Καλτσάς, Μαρουκάκης, Στούπης, Γκρόσιος (72′ Παπαγγελής).

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Ν. Κωτσοβός): Παλιούρας, Καλαγκάνης, Κυριάκος (74′ Ζυγκερίδης), Αχείμαστος, Μεζίνι, Λεσάι, Σαββίδης, Λένγκα, Παλαιοπάνος (39′ Ζυγκερίδης), Σαλταμάρας (63′ Κωφοκώτσιος), Σούλτσε (46′ Ζώτος).

Την επόμενη αγωνιστική (), οι «γαλάζιοι» θα φιλοξενηθούν την Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019 (15:00), στο… Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, από τον γηπεδούχο Εθνικό Πειραιώς

Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: 1-1

ΤΟ «διπλό» παραλίγο να πετύχει η «πράσινη» ομάδα της πόλης μας το απόγευμα του Σαββάτου 19 Οκτωβρίου 2019, όπου για την αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας της  Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αθηνών, φιλοξενήθηκαν στο γήπεδο Καλαμακίου από τη Νίκη Αλίμου, με την οποία αναδείχθηκαν τελικά ισόπαλοι 1-1.

Οι παίκτες του Γιάννη Καπράλου προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα που σημείωσε στο 12ο λεπτό της συνάντησης ο Φλώρος, αλλά στο 75ο λεπτό, ο Βάρφη των γηπεδούχων ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Π.Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: Γκιούλης, Δεληγιάννης (59′ Γιαννούλης), Gega, Παπαχρήστου, Δημόπουλος, Ζαγκλάρας, Sterjo, Γκιλλ (71′ Meto), Καπτζής, Βάρφη, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Σιντάρος, Ζούλιας, Ντουραμάκος, Μπισκέμης, Καβουριάδης.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ι. Καπράλος): Χαλκιάς, Δράκος, Αναλογίδης, Αναστασόπουλος, Ερζουμπουλίδης, Μοσχονησιώτης, Τσιφρήκας (62′ Λώλος), Τζάρας, Πατσός (46′ Σουμπαλίκας), Τσιοβίλης, Φλώρος (52′ Κουλικούρδης).

Στον πάγκο: Μακρής, Φιλιππίδης, Χρούσης, Καρατζάς.

Την επόμενη αγωνιστική (), οι Καλλιθεάτες θα φιλοξενήσουν, το προσεχές Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019 (15:30) και στο γήπεδο Ταύρου Β’ «Χάρης Παυλίδης», τον Α.Σ. Ιλίσια 2004, καθώς με απόφαση του Δ.Σ. της Ε.Π.Σ. Αθηνών μετά από νέο κρούσμα κλοπής σε αποδυτήρια διαιτητών (στον αγώνα Πρωταθλήματος Κ-18, Γ.Σ. Καλλιθέα – Α.Π.Ο. Φωστήρ: 1-1 στις 13/10/2019), έκλεισε οριστικά το γήπεδο της παραλίας των Τζιτζιφιών για διεξαγωγή αγώνων της, έως ότου φτιαχτούν νέα ασφαλή αποδυτήρια.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Reviewed by on . ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Μία νίκη και μία ισοπαλία ΓΙΑ Γ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ & Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ, ΣΤΙΣ 19 & 20/10/2019 ΜΙΑ νίκη και μία ισοπαλία, ήταν τα αποτ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Μία νίκη και μία ισοπαλία ΓΙΑ Γ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ & Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ, ΣΤΙΣ 19 & 20/10/2019 ΜΙΑ νίκη και μία ισοπαλία, ήταν τα αποτ Rating: 0